Spouštíme nový web!

Dne 31.12.2020 jsme tehdy spustili první verzi našich webových stránek, které by se dali jinak nazvat jako "aby se neřeklo...". Tyto webové stránky jsme vytvořili za pár dní, převážně o vánočních svátcích, když na nás nebyl valen tlak ze strany klientů a my tak měli chvilku klidu. Potřebovali jsme mít webové stránky, abychom na ně mohli odkazovat naše potencionální klienty, kteří nás kontaktovali. Již z textu je patrné, že hlavní účel tehdejších webových stránek byl něco jako taková virtuální vizitka, zkrátka, aby na ně návštěvník přišel, zjistil čím se zabýváme a případně nás mohl rychle kontaktovat, bohužel podle toho ty webovky také vypadali.

Ukázka starého webu
Ukázka starého webu

Webdesign byl poměrně nudný, web nebyl téměř optimalizovaný pro rychlost a jediné co uměl, bylo odeslat poptávkový formulář. Jak jsme psali výše, jeho cíl byl, aby pouze informoval potencionální klienty a to web splnil. Ovšem doba jde dopředu a my jsme si začátkem března konečně našli čas na to, vymyslet návrh nového, konečně již finálního webu. Jednoho večera jsme si sedli a začali promýšlet budoucí vzhled a funkčnost nového webu. Po pár dnech čmárání návrhů na papír jsme si sedli k obrazovce a začali vytvářet grafický návrh.

Proces grafického návrhu
Proces grafického návrhu

Grafiku nového webu jsme chtěli udělat co nejmodernější a vložit do ní špětku moderních trendů. Dále jsme také chtěli, aby web obsahoval nějaké animace, které neurazí a hlavně nezpomalí jeho načítání. Každá stránka webu je optimalizovaná pro vyhledávače a také jsme si dali záležet na rychlosti. Web nám běží na nejnovějším protokolu HTTP/2, který je několikanásobně rychlejší, než starý HTTP/1.1. Samozřejmostí je také přizpůsobení vzhledu webu pro menší zařízení jako jsou mobily nebo tablety. Na novém webu již také máme backend, přes který píšeme články, přidáváme reference nebo třídíme zprávy z kontaktního formuláře.

Na závěr už snad jen popřejeme, ať nový web slouží a ať se na něm návštěvníci dobře orientují. Pokud byste měli třeba nějaký nápad na zlepšení, budeme za něj určitě moc rádi 😊.
Kdyby něco, tak nám můžete napsat sem: hello@dawedesign.cz

#web #nový web #webdesign #ux/ui #frontend #backend

Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů Cookies.