JÍDLO NA KLIK

www.jidlonaklik.cz

JÍDLO NA KLIK je v Liberci dost známá služba pro dovoz jídla z těch nejlepších restaurací ve městě. Značka si za tři roky v Liberci vybudovala spoustu věrných zákazníků a to hlavně díky tomu, že to je malá firma, kterou řídí pár lidí a díky tomu je všechno pod největší kontrolou.

Když jsem měl jednou možnost vidět, jak kluci spravují svůj portál, tak jsem něvěřil vlastním očím. Když bylo jednoho dne potřeba vypnout jednu restauraci, protože ten den měla zavřeno, tak mi Dan ukázal, jak to dělá. Viděl jsem hodně, ale upravovat denně webovky tak, že přepisuji celý kód stránky, tak to jsem ještě neviděl 😅 Obrovský respekt klukům, že to dva a půl roku denně takhle dělali, já bych to nevydržel ani týden.

Na základě toho jsem jim nabídl, že bychom mohli dát společně hlavy dohromady a vytvořit webovou apku, přes kterou by restauraci vypnuli na jedno kliknutí a o nic víc se nemuseli starat a oni souhlasili. Takže jsem si vyslechl, čím bych jim mohl jejich každodenní práci usnadnit a po projednání všech částí aplikace jsem se pustil do práce. Za zhruba měsíc a půl jsme vytvořili webovou aplikaci www.jidlonaklik.cz, přes kterou si zákazníci mohou objednat jídlo z restaurace domů nebo do práce. Aplikace má i své administrátorské prostředí, kam mají přístup dispečeři a kurýři. V aplikaci mohou dispečeři spravovat provoz restaurací a nebo třeba plánovat směny zaměstnancům.

Jednoduchost

Velký důraz jsme tu kladli na jednoduchost designu, aby návštěník zcela přehledně viděl všechny otevřené restaurace a u nich cenu a lhůtu dopravy, případně dostupné platební metody. Zavřené restaurace jsme oddělili od těch otevřených, aby v tom nebyl guláš a návštěvník měl před sebou pouze ty dostupné.

Dispečerská aplikace

Aby bylo možné rychle spravovat restaurace, vyvinuli jsme i dispečerské prostředí, kde mají dispečeři plnou kontrolu nad celým portálem. Mohou např. vypínat a zapínat restaurace nebo např. nastavit jednotlivým restauracím tzv. "dočasné vytížení", což znamená, že se restaurace na portále nepřesune do seznamu zavřených, ale zmizí u ní na patnáct minut tlačítko pro objednání.

Tmavý vzhled

Osobně mám tmavý vzhled (darkmode) dost v oblibě a používám ho od doby, co ho Apple zahrnul do svého operačního systému iOS. Darkmode má několik funkcí, jednou z nich je, že je příjemný na oči a druhou, že je šetrnější k baterii, která se vybíjí daleko pomaleji než s klasickým světlým režimem. Darkomde jsme přidali i na portál a funguje na automatické detekci, takže pokud má návštěvník nativně v mobilu nastavený tmavý režim, web se mu bude zobrazovat také v tmavém režimu.

Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů Cookies.